Ana Sayfa Uncategorized 12 Mayıs 2018 3370

Başkan Can, “Yaptığımız kalıcı eserlerimizin açılışlarına yetişemiyoruz”

Ümraniye Belediyesi tarafından Necip Fazıl Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonunun temel atma töreni katılan Başkan Hasan Can, “Yaptığımız kalıcı eserlerimizin açılışlarına yetişemiyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, 400’ün üzerinde kalıcı eserimiz var. Allah hizmetlerimizi daim eylesin” dedi.

14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı esere imza atan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçeye yeni eserler kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Necip Fazıl Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonunun temel atma törenine Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can yanı sıra;  AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, Muhtarlar, Mahalle Başkanları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ümraniye Belediyesi Mehteran Takımı gösterisiyle başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Temeli atılan Necip Fazıl Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonu, toplam 2182 metrekare kapalı alana sahiptir. Yapı; 826 metrekare 1 bodrum kat, 826 metrekare zemin kat, 265 metrekare 1. kat ve 265 metrekare 2. kattan oluşuyor. Bina oturum alanı ise; 826 metrekaredir. Binada; hamam, buhar odası, sauna, soyunma odası, depo, personel odası, yönetim odası, havuz, revir, fitness salonu, kafeterya, aletli spor salonu, mescit ve şadırvan bulunuyor.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur yaptığı konuşmada, Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri ve kalıcı eserleri etraflıca anlatarak, “Necip Fazıl Mahallesi’ne kazandırdığımız eserimizi rabbim hayırlı eylesin” dedi. Temeli atılacak olan Necip Fazıl Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonu hakkında teknik bilgiler hakkında bilgi vererek konuşmasına devam eden Ejder Batur, “Tüm bu hizmetlerinden dolayı Ümraniyeli bir kardeşiniz olarak belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Çünkü artık Ümraniye, yaşanabilir ve tercih edilebilir bir ilçe haline geldi” dedi. 24 Haziran seçimlerinin önemine de vurgu yapan Ejder Batur, “Hizmetlerin devam edebilmesi için AK kadroların başındaki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerimizi sürdürmeliyiz” diyerek konuşmasını noktaladı.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu selamlama konuşması yaparak, “Ümraniye, artık çöplüğüyle değil alışveriş merkezleri ve finans merkezleri ile anılan bir ilçedir. Ümraniye Belediyesi sadece Ümraniye’de değil, hem yurt içi hem de yurt dışında da hizmetlerine devam ediyor” dedi. “AK Parti hükümeti zamanında yapılan tüm hizmetlerle ülkemiz çağ atladı” diyerek söze devam eden Eminmollaoğlu, 24 Haziran seçimleri hem bizim ülkemiz hem de mazlum coğrafya için oldukça önemlidir” diyerek temeli atılan eserin hayırlı olmasını diledi.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Dün belediyemiz tarafından yaptırılan sosyal tesis ve park açılışı sebebiyle Hatay Belen Belediyesi’ne gittik. Yaptığımız kalıcı eserlerimizin açılışlarına yetişemiyoruz. Allah’a şükürler olsun ki, 400’ün üzerinde kalıcı eserimiz var. Allah hizmetlerimizi daim eylesin.

Gençlerimiz geçmişte yaşadığımız o kötü günleri bilmiyorlar. Gençlerimize o günleri iyi anlatmamız gerekiyor. Çünkü 24 Haziran seçimlerinde yaklaşık 5 milyon civarında yeni seçmen var. Bu yeni seçmen dediğimiz kardeşlerimiz 18-19 yaşında gençlerimizdir.

Bu memleketin büyümeye, kalkınmaya ihtiyacı var. 15 yılda Türkiye 80 yıla nazaran 4 katı büyüdü. 24 Haziran’da Türkiye’nin geleceğini doğrudan etkileyen bir karar vereceğiz. Bu sistemle Türkiye çok daha hızlı büyüyüp, kalkınacak. Seçimlerin milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle temelini attığımız Necip Fazıl Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonunun hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve protokol tarafından tesisin temel atma töreni için butona basıldı.

selyus