Ana Sayfa Uncategorized 30 Haziran 2018 3474

CHP’li belediyede düzgün idareci yok mu?

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der hakkında flaş bir gelişme yaşandı..!! Der’in her an görevden alınacağı ve hatta cezaevine gönderileceği iddia ediliyor…

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden alınması ve yerine geçen İlhami Yılmaz’ın da belediye ile ilgili başka bir yolsuzluk davasında sanık olduğunun ortaya çıkmasının ardından bir başka Başkan Yardımcısı Abdullah Der, hakkında kesinleşen hapis cezası sebebiyle ‘Seçme ve Seçilme Hakkı’nı kaybetti.

Skandalların ardı arkası kesilmeyen CHP’li Ataşehir Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı Abdullah Der, hakkında kesinleşen hapis cezası sebebiyle ‘Seçme ve Seçilme Hakkı’nı kaybettiği gibi hapis yatması da an meselesi olduğu iddia ediliyor..

Görevden el çektirilen Battal İlgezdi’ye yakınlığı ile tanınan Başkan Yardımcısı Abdullah Der, ‘kasten yaralama’ suçundan bir süredir sanık olarak yargılandığı İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davada suçlu bulunarak 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

ABDULLAH DER’İN CEZA ONANDI

Cezaya itiraz edilmesi üzerine dosyaya bakan Bölge Adliye Mahkemesi 10. Ceza Dairesi, temyiz incelemesi yaptı. İnceleme sonucu, yerel mahkeme kararının yerinde ve kanuni olduğuna hükmetti. Böylece Abdullah Der hakkındaki karar kesinleşti.

TÜRK CEZA KANUNU’NUN 53. MADDESİNİN ‘B’ FIKRASI

Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinin ‘b’ fıkrası gereği seçme ve seçilme hakkını kaybeden Abdullah Der’in belediye meclis üyeliğinin düştüğü belirtildi. Abdullah Der’in, belediye meclis üyeliğinin düştüğü için belediye başkan yardımcılığı görevine de devam edemeyeceği kaydedildi. Mahkemenin, Der’in seçme seçilme hakkını kaybettiğine dair yazıyı, ilçe seçim kurulu ve Ataşehir Belediyesi’ne gönderdiği de kaydedildi.

selyus