Ana Sayfa Uncategorized 26 Mart 2018 3331

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ana muhalefet partisi, Türkiye’nin talihsizliği”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun 6. İl Kongresi’ne katıldı. Kongre öncesinde 19 Eylül Spor Salonu önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salona geçerek partililere hitap etti.

“ANA MUHALEFET PARTİSİ, TÜRKİYE’NİN TALİHSİZLİĞİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında Türkiye’ye vizyon ve özgüven kazandıran AK Parti’nin başarılarıyla dünya siyasetinde de örnek alınan bir parti hâline geldiğine dikkat çekti. Türkiye’nin, CHP gibi bir ana muhalefet partisi olmasının ise onun en büyük talihsizliği olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi hedefleriyle buluşturmaya çalışırken ana muhalefetin sanal gündemlerle milleti oyalamaya çalıştığını belirtti.

“Biz birkaç cephede birden istiklal ve istikbal mücadelesi yürütürken, CHP ve başındaki zat iftiralarla, yalan yanlış bilgilerle, çok daha vahimi FETÖ’nün eline tutuşturduğu paçavralarla siyaseti rehin almaya çalışıyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Şöyle geçmiş 15 seneyi gözlerimizin önüne getirelim. Bunların milletin ve ülkenin faydasına herhangi bir tekliflerini duydunuz mu? Allah aşkına, bunların özellikle de 15 yılda siyasetin kalitesini artıracak bir tartışma açtıklarına şahit oldunuz mu? Bir ara gündemleri Gazi Mustafa Kemal’in fotoğrafını kimin yere indirdiğini bulmaktı. Haftalarca uğraştılar, 40 yıllık dedektiflere taş çıkartan araştırmalar yaptılar, sonuçta fotoğrafı kimin indirdiğini bulmayı başardılar. Ardından Atatürk’ün askeri mi, yoldaşı mı olduklarının kavgasını verdiler. Merhum Gazi Mustafa Kemal’in partisini Pensilvanya’nın maskotuna çevirdikleri hâlde, günlerce bu meseleyi konuştular. Sandalyelerin havada uçuştuğu, yumrukların konuştuğu, edebe ahlaka sığmayan üslupla yürütülen tartışmalar sonunda içlerinde marjinalleri rahatsız etmeyecek şöyle ortaya karışık bir karara vardılar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP’lilerin bir dönem PYD-YPG terör örgütünü yurt içinde ve yurt dışında aklama seferberliğine çıktığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “Milletvekilleriyle, parti sözcüleriyle, genel başkanlarıyla, bölücü örgütten devşirdikleri il başkanlarıyla ekran ekran dolaşıp PYD-YPG örgütüne methiyeler sıralıyorlardı.”

“DİKTATÖRE DUYDUKLARI SEMPATİYİ SURİYELİ KARDEŞLERİMİZE GÖSTERMEDİLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında ana muhalefetin Suriye’deki operasyonlarla ilgili tavrıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Ana muhalefetin bölücü örgütün Suriye kolunun sadece Afrin’den ülkemize 700’ün üzerinde saldırı ve taciz düzenlediği günlerde dahi, “PYD’ye terör örgütü demek için elimizde yeterli delil yok” tezini savunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır ötesi operasyonlar başladığında bu defa ordunun Suriye’deki terör bataklıklarını kurutmasının önüne geçmek için seferber olduklarını ifade etti. Bunların işe yaramadığını görünce Afrin Operasyonu’nu başka türlü sabote etmenin çabasına düştüklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgür Suriye Ordusu mensuplarına saldırarak, onları tahkir ederek, olmadık iftiralar atarak Zeytin Dalı Harekâtı’nın başarısını gölgelemek istediklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “YPG-PYD terör örgütlerine gösterdikleri hüsnü niyetin binde birini dahi Mehmetçiklerimizle omuz omuza çarpışan Özgür Suriye Ordusu’na göstermediler. Bunlar hayatlarını koydular Mehmetçiğimizle beraber. O beğenmedikleri Özgür Suriye Ordusu mensupları Fırat Kalkanı Harekâtında 614 şehit verdi. Zeytin Dalı Operasyonu’nda ise şu ana kadar 302 şehit verdi. Yedi yıldır bir milyon masumu hunharca katleden eli kanlı bir diktatöre duydukları sempatinin, onda birini o zalimin bombaları altında can veren Suriyeli kardeşlerimize göstermediler. BAAS rejiminin bekasını düşündükleri kadar Türkiye’nin ve Türk milletinin güvenliğini düşünmediler. Nasır tutmuş kalpleri bir gün olsun Suriyeli mazlumlar için hüzünlenmedi. Lal olmuş dilleri bir gün olsun hunharca katledilen çocuklar için tepki vermedi.”

selyus