Ana Sayfa Uncategorized 24 Mayıs 2018 4644

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elalemin derdi bizi mi gerdi?

Pelin Çift’in çok tartışılan CHP adayları listesiyle ilgili sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz kendi işimize bakalım. Onun için de biz kendi ekibimizle beraber yolumuza inşallah koyulacağız. Onların kendi iç meseleleri onlarla ilgili. Elalemin derdi bizi mi gerdi? Ne gerek var, biz işimize bakalım.”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ekranlarında “Cumhurbaşkanı Özel Yayını”na katılarak gündemdeki konuları değerlendirdi.

AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ve TRT Haber, TRT-1, TRT Türk, TRT Avaz, TRT World, TRT Arapça, TRT Kürdi ekranlarında canlı olarak yayınlanan programda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pelin Çift ve Fatih Er’in sorularını cevapladı.

PELİN ÇİFT: Aklımda bir soru var aslında, sizin hani hedefe kilitlenen ve kendi projeleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda ilerleyen birisi olduğunuzu bildiğim için, tam doğru soru mu bilmiyorum ama bu çok dillendirildiği için size soruyorum. Şimdi CHP’nin aday listesiyle ilgili olarak da çokça yorum yapıldı. İnce’nin ekibinin tasfiye edildiği ve özellikle sağ seçmene göz kırpmak için bazı adayların gösterildiği, bazı isimlerin aday olarak konulduğu söylendi. Siz bakabildiniz mi ve bununla ilgili bir değerlendirme yapacak mısınız?

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Pelin Hanım, ben hiç onunla ilgili bir değerlendirme yapmayım, hiç gerek yok. Biz kendi işimize bakalım. Onun için de biz kendi ekibimizle beraber yolumuza inşallah koyulacağız. Onların kendi iç meseleleri onlarla ilgili. El alemin derdi bizi mi gerdi? Ne gerek var, biz işimize bakalım.

FATİH ER: Peki şöyle sorabilir miyim Sayın Cumhurbaşkanım, değerlendirmenizi sormayacağım. Türkiye’de son dönemde herkesin ağzında olan bir şey vardı, kamuoyunda çok fazla konuşuldu, yurt dışında basında konuşuluyor; işte Türkiye kutuplaşıyor… Ama bugün bu tabloya baktığımız zaman, özellikle muhalefetle hiç biraraya gelmeyecek kişilerin biraraya gelmesi, bu sizi şaşırtıyor mu? Bu bir kutuplaşma değil aslında, sanki Recep Tayyip Erdoğan herkesi biraraya çekiyor gibi bir algı oluşturmuyor mu sizde de?

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Ne kadar güzel işte, biraraya gelemeyenler eğer bu fakirin sayesinde gelebiliyorsa, demek ki Erdoğan ayrıştırıcı değil, birleştiriciymiş. Bak bunların hepsi şimdi biraraya geliyorlar. Şimdi ne dediler? Dediler ki, işte böyle böyle, işte bağırıp çağıran değil, şu değil, bu değil filan falan. Şimdi buyurun işte, biz de meydandayız, diğerleri de meydanda. Ama görüldüğü gibi arada sırada belki nüktelerimiz olabilir ama biz bunlarla hiçbir zaman uğraşmayacağız. Biz ne yapacağız, nasıl yapacağız, ne kadar zamanda yapacağız, bunların peşinde olacağız. Zaman zaman ne yaptık, bunları da tabii söyleyeceğiz. Çünkü hafıza-ı beşer nisyan ile maluldür. Yani biz yaptıklarımız söylemezsek, ya zaten bunlar bilmiyor mu? Yok, hafıza-ı beşer nisyan ile malul. Unuturlar, onun için anlatacaksın.

selyus