Ana Sayfa Uncategorized, VİDEO HABER 4.09.2018 2333 Görüntüleme

İlhami Yılmaz, gazeteci Baki Özışık’ı aleni tehdit etti!

Ataşehir Belediye Başkanı İlhami Yılmaz, sorunları anlatmak için CHP Grubuna gelen vatandaşların taleplerini haber yapmak isteyen gazeteci Baki Özışık’ı işaret parmağını sallayarak ‘salonu terk et, etmezsen seni başka türlü çıkarırız’ diyerek aleni tehdit etti…!!!

Ataşehir ilçesinde bulunan Yarbay Ali Tatar Parkı’nın belediye tarafından yıkılmaması için 700 imza toplayan vatandaşlar, hazırladıkları dosyayı sunmak üzere Eylül Ayı Ataşehir Belediye Meclis Toplantısı öncesinde CHP Grubuna sürpriz bir baskın düzenlediler.

Vatandaşlar, bu dosyayı CHP meclis üyelerine sunmak ve dertlerini anlatmak istedi ancak kendilerinin seçmiş olduğu CHP’li Meclis Üyeleri’nden sorunlarının ilgilenilmesi yerine fırça yediler.

Ataşehir halkının sorunlarını ortadan kaldırmak için seçilen Meclis Üyeleri, “halkın sorunlarının” konuşulması gereken yerin meclis görüşmeleri olmadığını dile getirdiler.

Bununla da yetinmeyen Ataşehir Belediye Başkanı İlhami Yılmaz ile CHP Meclis Üyeleri salonda sadece gazetecilik görevini yaparak görüntü almaya çalışan Atasehir24.com Yayın Grubu Sahibi Baki Özışık’a saldırarak hedef haline dönüştürdüler. Özışık’a saldırının nedeni de bu parkla ilgili detaylı haberler yaparak Ataşehir Belediyesi’nin bu yeri yandaşlarına peşkeş çektiğini duyurması oldu.

İşte detaylar;

700 imzayla içeriye giren vatandaşların ardından görüntü almak için salona giren Atasehir24.com Yayın Grubu Sahibi Baki Özışık’a çirkin bir saldırı meydana geldi. Salonda bulunan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz elini sert bir şekilde masaya vurarak Özışık’ın dışarı çıkmasını istediğini aksi taktirde vatandaşların sorunlarıyla ilgilenmeyeceklerini söyledi. Duruma sinirlenen vatandaşlar ise kendi sorunlarını dile getiren insanların basın mensupları olmasından dolayı yapılacak olan görüşmede Baki Özışık’ın da bulunmasını istediklerini söyledi. Bunun üzerine Başkan İlhami Yılmaz vatandaşları sorunlarıyla ilgilenmemekle tehdit etti.

“SADİ ÖZATA, BAKİ ÖZIŞIK’A HAKARET ETTİ”

Yanlı haber yapmayıp, gerçekleri ortaya çıkardığı için Ataşehir Belediyesi tarafından mimlenen Baki Özışık’a bu kez mesleği üzerinden saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı gerçekleştiren ise Ataşehir Belediye Meclis eski 1. Başkan Vekili Sadi Özata. Hakareti bir başka boyuta getiren Özata, Özışık’ın gazeteci olmadığını söyledi.

29 yıldır gazetecilik yapan ve Bugün, Sabah, Milliyet, Günaydın, Kanal 6, HBB, İHA gibi önemli yayın guruplarında çalışan Baki Özışık en son, 2005 yılında 4 kardeşiyle birlikte Türkiye’de  internet yayını dönemini başlattı. Özışık, şu anda Sonsayfa ve Ataşehir24’ü yönetiyor. 14 senedir de kendi haber sitesi üzerinden gazetecilik yapan Özışık’ın gazeteci olmadığını öne süren Özata, daha da ileriye giderek Baki Özışık’ı gazeteci olarak tanımadığını söyledi.

Madem Baki Özışık bir gazeteci değildi o zaman neden 8 senedir gazeteci olmayan bir bireyi “gazeteci” sıfatı adı altında Meclis Toplantılarına alıyordu? Sadi Özata bu iddianın sahibi de olarak kamuoyunu bu konuda bilgilendirmelidir. Kendisinden en kısa zamanda bir açıklama bekliyoruz.

Yaşanan gerginliğin ardından, orada bulunan vatandaşların iyiliği için Özışık alanı terk ederken, görüşmeden çıkan vatandaşlar ise herhangi bir sonuç alamadıklarını dile getirdiler. Kaynak: Atasehir24.com

selyus