Ana Sayfa Uncategorized 8 Eylül 2018 4267

İsa Mesih Şahin, “İmar Barışı konusunu kötüye kullanmaya çalışanlar var!”

İsa Mesih Şahin, “Üzülerek görüyoruz ki bu iyi niyetli hizmeti kötüye kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalışanlar var. Ortada sorun haline gelmiş İmar Barışı konusunda devlet düzenleme yapıyor, ortaya çözüm koyuyor; birileri de bu iyi niyetli çalışmayı kötüye kullanmaya çalışıyor”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi amaçlanan “İmar Barışı” düzenlemesinin usul ve esaslarının belirleneceği yönetmelik TBMM’den geçerek yayınlandı.

İmara aykırı yapıların kayıt altına alınması hedeflenen imar barışı düzenlemesi için vatandaşlar e-devlet üzerinden 8 Haziran’da başvurularını yapmaya başladı.

Ancak; burada dikkat edilmesi, gereken önemli konular var!

Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Av. İsa Mesih Şahin, “İmar Barışının kötüye kullanılmasına müsaade edilmemesi gerektiğine dikkat çekerek “Kimse haksız kazanç elde etmeye çalışmasın, kötü niyetli hareket edenlere de yetkililer müsaade etmesin” uyarısında bulundu..

İSA MESİH ŞAHİN AÇIKLAMALARIYLA ÖNEMLİ BİR KONUDA YETKİLERİ UYARMIŞ OLDU.. 

Şahin, “Hükümetimizin iyi niyetli olarak çıkardığı İmar Barışı vatandaşımızın önemli bir kısmının büyük bir ihtiyacını karşılıyor. Bu düzenleme ülkemizde bir ihtiyaç haline dönüşmüş önemli bir sorunu çözmek için çıkarılmış iyi niyetli bir çalışmadır.. Ancak üzülerek görüyoruz ki bu iyi niyetli hizmeti kötüye kullanarak haksız kazanç elde etmeye çalışanlar var. Ortada sorun haline gelmiş bir konuda devlet düzenleme yapıyor, ortaya çözüm koyuyor; birileri de bu iyi niyetli çalışmayı kötüye kullanmaya çalışıyor..

İmar Barışı 31 Aralık 2017’den önceki yapıları kapsıyor. Ancak ne var ki; “yeni kaçak yapılar yaparak bunları eskiymiş gibi göstererek kanundan yararlanmak isteyenler var..” Bu hak değildir, vebaldir. Bu ahlaki bir sorundur.. Bu yanlışı yapan da göz yuman da bu vebale ortaktır” dedi.

Av. İsa Mesih Şahin’in tespitini ve düşüncelerini toplumun ve yetkilerinin taktirlerine sunduklarını sözlerine ekledi.

 

İlginizi çekebilir

Araplar İstanbul’a akın etti

Araplar İstanbul’a akın etti

selyus