Ana Sayfa İÇ POLİTİKA, Uncategorized 10 Temmuz 2017 6698

Kürt vatandaşların CHP’ye karşı dik duruşu!

İSTANBUL TAKİPTE HABER SİTESİ/ÖZEL HABER

İstanbul Maltepe Sahilinde haraketli bir gün yaşandı, CHP’nin mitinginden dolayı! CHP Genel Merkez miting alanını doldurmak için Türkiye’nin bütün il örgütlerine yazı yazdı, üyeleri İstanbul’a taşıyın diye.

Bunu yapmakla doğru mu yaptı, yanlış mı yaptı, bunu sonra tartışırız, ancak hangi ilden ne kadar otobüs ve ne kadar insan geldiğinin listesi var elimizde.

Burada dikkatimizi çeken çok önemli bir konuyu kamuoyu ile paylaşmak istedik. Hani o yıllarca ihmal edilen ve ikinci sınıf vatandaşı muamelesi yapılan Doğu ve Güneydoğu illeri var ya! bir tane bile otobüs kaldırmadı İstanbul’a. Bir tek Muş’tan sadece iki binek araç ile 10 kişi mitinge geldi!

Kürt vatandaşlarının bu dik duruşu taktire şayandır…

AK Parti hükümetlerinin bu bölgelere yatırım yapmaya başlamasının ardından Kürtlerinde bu ülkenin eşit haklara sahip vatandaş olduğu hatırlandı. Önce insan anlayışı ile görevinin başında olan AK Parti Hükümetinin bu samimi davranışıyla ileriki yıllarda hizmetler daha da çoğaltacaktır diye temenni ediyoruz.

Tabi; Kürt milleti kendilerine yıllarca yapılan zulüm ve kötülüğü unutmadığı gibi kendilerine yapılan iyiliği de unutmaz. Bu da böyle biline!

CHP kendine göre hayati bir miting yapıyor ve bütün il örgütlerine yazı yazıyor ancak Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin Siirt Şanlıurfa, Van, Batman Şırnak, Ardahan ve Iğdır’dan bir otobüs değil bir insan dahi gelmiyor.

Öte yandan HDP’li Ahmet Türk, Güneydoğu’da çok sevilmesine rağmen, bu korsan yürüyüşe katıldığı için Kürtlerden yoğun tepki aldı.

Siyasetten ve ülke dengelerinden bihaber olan eski Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin milletvekili listesini yapıyor, İstanbul nüfusunun 1/3’ü (5 milyon) Doğu ve Güneydoğulu olmasına rağmen sadece 3 aday koyuyor. Ancak nüfusu birkaç yüzbin olan illerden 6-7 isimi kazanacağı yerden milletvekili listesine koyuyor. Böyle olunca tabi haliyle parti tabanında oluşan ciddi rahatsızlıklar küsmelere neden oldu.

Bu gelişmelerden birkaç ay sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli bir açıklama yaparak bu yanlışa noktayı koydu. Erdoğan, “Bu partiyi kurarken bölgesel dengelere dikkat ederek kadrolarımızı kurduk. AK Parti sadece bir bölgenin partisi değildir” diye açıklama yapmıştı.

selyus