Ana Sayfa Uncategorized 5 Mayıs 2018 2824

Mehmet Genç, siyasetteki çıkışını TBMM’de sürdürmek istiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de 24 Haziran tarihinde Erken Seçim yapılacağı açıklandıktan sonra AK Parti’den 27. Dönem İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan deneyimli siyaset adamı Mehmet Genç, Anadolu Yakası teşkilatlarının yakından tanıdığı ve önem verdiği isimler arasında ilk sıraları alıyor. Dopdolu bir CV’ye sahip olan Mehmet Genç, AK Parti Kadıköy ve AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatlarının kurucusu olması da kendisi için önemli bir artı olarak hanesine yazılıyor. Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcılığı, Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü Başkanı ve Medeniyet Yolcuları Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı görevleriyle altı çizilecek önemli çalışmaların altına imza atan Genç’in bir başka güzel yanı da hangi ilçeden hangi teşkilat mensubu gelip belediyeyle ilgili yardımcı olunması talebinde bulunduysa misafirini memnun etmeden göndermedi.

MEHMET GENÇ’İN ÖZGEÇMİŞİ

Sivas merkez Çallı köyünde doğdu. Sivas İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde tamamladı. Aynı üniversitenin Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Yeniçağ Tarihi Kürsüsünde Yüksek Lisans’ını bitirdi. İkinci Yüksek Lisans’ını ise Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde MBA ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanında yaptı. Bir dönem Okan Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak İktisat, İşletme ve İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verdi. Hâlen aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Çalışma hayatına BELBİM AŞ’de başlayan Mehmet Genç, 1997 yılında girdiği İGDAŞ’ta Özel Kalem Müdürlüğü, Genel Müdür Danışmanlığı ve İç Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 2009 Mahalli İdareler Seçimi’nin hemen ardından göreve başladığı Sancaktepe Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü yaptı. Halen Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Lise yıllarında tanıştığı Milli Gençlik Vakfı’nda; Marmara Üniversitesi Fakülte Başkanlığı, Üniversite Başkanlığı ve Kadıköy İlçe Başkan Yardımcılığı yapan Genç, Refah Partisi ile başlayan siyasi çalışmalarına ise Fazilet Partisi ve ardından AK Parti’de devam etti.

2003 yılından itibaren sırasıyla; AK Parti Kadıköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı, Ataşehir İlçe Kurucu Üyeliği, Siyasî ve Hukukî İşler Birim Başkanlığı ve SKM Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Sporla iç içe bir hayat süren Mehmet Genç, halen 17 branşta 21 binden fazla lisanslı sporcusu olan Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2012 – 2015 yılları arasında Türkiye Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Genç, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Ulusal ve uluslararası nitelikteki sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev yapan Mehmet Genç, bu kapsamda başta “yerli, millî, şuurlu gençlik” sloganıyla kurulan Medeniyet Yolcuları Vakfı’nın Yürütme Kurulu Başkanlığı olmak üzere, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Deniz Feneri Derneği Genel Kurul Delegeliği, Cihannüma Derneği İstanbul Şube Danışma Kurulu Üyeliği ve Sivas Platformu İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Ayrıca 2016-2017 yılları arasında Sadakataşı Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

2001 yılında İGDAŞ Yayınları’ndan çıkan “Fotoğraf ve Belgeler Işığında İstanbul Depremleri” isimli bir eseri bulunmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Genç, Arapça ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

selyus