Ana Sayfa Uncategorized 4 Haziran 2018 5203

Memduh Cumhur Aile Sağlığı Merkezi açıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından Bulgurla Mahallesi’nde temeli 11 ay önce atılan ve TRT Sanatçısı, Şair merhum Memduh Cumhur’un adı verilen Aile Sağlığı Merkezi törenle açıldı.

Kur’an tilavetini takiben kürsüye gelen Başkan Hilmi Türkmen “Buraya adını verdiğimiz rahmetli Memduh Cumhur ağabeyimiz tam bir İstanbul Beyefendisiydi, Üsküdar’ımızın sembol isimlerindendi. Sağlıkta öncü bir belediye olarak onun adını burada yaşatacağız inşallah” dedi.

Konuşmasına devam eden Başkan Türkmen, yakınlarda açtığımız Ünalan Semt Polikliniği ve önümüzdeki günlerde açacağımız Üsküdar Ağız ve Diş Hastanesi ile birlikte sadece son dönemde 8 sağlık tesisi açarak misyonumuzu ortaya koyduğumuzu belirtti. Daha sonra kürsüye gelen rahmetli Memduh Cumhur’un eşi Selma Cumhur “Üsküdar Belediyesi’nin alicenaplığına ailemiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’nin de kısa birer konuşma yaptığı program kurdele kesimi ve tesisin gezilmesiyle sona erdi.

selyus